PRAFFDATA

AKCJA MULTIMEDIALNA NA DZIEŃ DZIECKA

Łódź – dom kultury Bałuty – 1 czerwiec ‘87

ZOSTAŁO ZBUDOWANE MIASTECZKO HOLIŁÓDŹ Z KINEM, TV I ŚCIANĄ DO MALOWANIA. POWSTAŁ, RÓWNIEŻ LABIRYNT I INNE ATRAKCJE. WSZYSTKO DLA DZIECI! W MOMENCIE, GDY AKCJA RUSZYŁA, WIĘKSZOŚĆ DZIECI WRAZ Z RODZICAMI PODBIEGŁO DO ROZŁOŻONYCH PĘDZLI I FARB (JAKBY SIĘ UMÓWILI!), POZABIERAŁO JE  I – ROZESZŁO SIĘ DO DOMÓW!
RESZTA, JAK SIĘ ZORIENTOWAŁA, ŻE MOŻNA WSZYSTKO ROBIĆ, BARDZO SZYBKO ROZNIOSŁA CAŁOŚĆ DEKORACJI NA STRZĘPY – BARDZO UDANA IMPREZA!

Wilski

przerywnik

… mieliśmy rozłożone pędzle i farby dla publiczności (wszyscy mieli malować jeden duży obraz) w momencie rozpoczęcia występu publiczność rzuciła się na sprzęt do malowania – złapali farby i pędzle – schowali po kieszeniach i rozeszli się znikając w tłumie… i rodzice i dzieci…

Faustyn

przerywnik

…Ciekawie i symptomatycznie potoczyły się losy Ośrodka Działań Twórczych, który życzliwie przygarnął nas w te istotne, zimowe dni ariergardowych eksperiencji. Kierownictwo ODT zaprosiło Praffdatę, aby przygotowała profuzyjne wesołe miasteczko z okazji Dnia Dziecka ’87. Warszawscy akcjoniści zorganizowali wspaniały plac zabaw dla najmłodszych, pełen niezwykle przyjaznych atrakcji.
Ale jak wspomina Guła: „Dzieci ze słynnej dzielnicy Bałuty znalazły gdzieś tekturowe rury i tymirurami dokładnie wszystko zdemolowały, nie zostawiły nic, dokładnie nic, nawet kawałka czegokolwiek, co stanowiłoby jakąś całość. Niszczyły z niezwykłą zaciętością krzycząc Heil Hitler, bijąc po głowach jeszcze mniejsze dzieci”… / „Praffdata interview” [„Higiena”] /.

Konik w książce „Artyści Wariaci Anarchiści”